Teknoloji

Airbus, uçaklarda devrim yaratacak yeni bir kanat tasarımını test ediyor

Airbus, uçakların uçma biçiminde devrim yaratabileceğini düşündüğü yeni bir deneysel kanat türünü test ediyor.Yeni kanat modeli ilk kez 6 Kasım’da Fransa’nın Toulouse-Blagnac Havalimanı’ndan havalandı.

Testler başarılı olursa Airbus, uçakların kanat kullanma şeklini iyileştirerek yakıt tüketimini azaltmanın devrim niteliğinde bir yolunu bulabilir. Airbus, projenin gelecekteki tüm uçaklar için kanat aerodinamiklerini ve performansını iyileştirecek ve optimize edecek teknolojileri hızlandırmaya ve uygulamaya odaklandığını belirtiyor.

hava otobüsü, Alıntı VII model uçak uçağını, CO2 emisyonlarını azaltmaya yardımcı olacak yeni motor analizleri ve konfigürasyonlarıyla uyumlu olduğunu söylediği yeni bir deneysel kanatla donattı. Akaryakıtta kullanılanlar gibi fosil yakıtların yakılması, gezegenimizin yaşadığı iklim değişikliğini körüklemeye devam ediyor ve Airbus, insanlığın farklı endüstrilerinin yarattığı emisyonları azaltmak için adımlar atmaya çalışan birçok şirketten sadece biri.

Şirket, deneysel kanatlarda tam olarak neyin yeni olduğunu veya gerçekten başarılı olup daha fazla kullanılması durumunda karbon ayak izini ne kadar azaltabileceklerini paylaşmadı. Ancak bu, Airbus’ın uçaklardan kaynaklanan emisyonları azaltmak ve onları daha yakıt verimli hale getirmek için üzerinde çalıştığı birçok projeden yalnızca biri.

Yeni kanat deneyinin detaylarını bilmesek de şirketlerin uçak gibi devasa araçlarda yakıt tüketimini azaltmak için daha iyi yollar aradığını görmek sevindirici. Bunlar esas itibarıyla yakıt maliyetlerinin düşürülmesi ihtiyacından kaynaklansa da iklim değişikliği açısından da olumlu bir gelişme.

haber-iskilip.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu