Haber

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Çin’in Avrasya İşlerinden Sorumlu Özel Temsilcisi Li Hui ile bir araya geldi

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Çin’in Avrasya İşleri Özel Temsilcisi Li Hui ile yaptığı görüşmede, Ukrayna’nın savaşı dondurma yönündeki hiçbir teklifi kabul etmeyeceğini vurguladı.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Bakan Kuleba’nın 16-17 Mayıs tarihlerinde Ukrayna’nın başkenti Kiev’i ziyaret eden Li Hui ile bir araya geldiği belirtildi.

Görüşmede Ukrayna ile Çin arasında hem ikili düzeyde hem de uluslararası kuruluşlar çerçevesinde iş birliği ele alındı. söylendi.

Açıklamada, Bakan Kuleba’nın Li’ye Ukrayna’nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygıya dayalı, sürdürülebilir ve adil bir barışın tesis edilmesinin unsurları hakkında detaylı bilgi verdiği ifade edildi, “Kuleba, Ukrayna’nın toprak kaybetmeyi öngören hiçbir teklifi kabul etmeyeceğini vurguladı. ya da savaşı dondurmak.” tabiri kullanıldı.

Kuleba’nın yaptığı açıklamada, Çin’in Ukrayna’nın barış formülünün uygulanmasına, Karadeniz Tahıl Girişimi’ne, nükleer güvenliğe ve diğer önemli uluslararası çabalara katılımının değerine dikkat çektiği kaydedildi.

Tarafların Ukrayna ve Çin arasında ikili ilişkilerin geliştirilmesine yönelik uzun vadeli perspektiflerin ele alındığı açıklamada, Kuleba ile Li’nin ikili ve uluslararası gündemin kilit meselelerinde diyaloğu hızlandırma konusunda mutabık kaldığı belirtildi. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu